Vizuální tvorba

Kchun

Filozofie pěveckého dua KCHUN je opřená o druhý hexagram nejstarší čínské knihy I–t’ing – Knihy proměn. Slovo KCHUN znamená Země a vyjadřuje přijetí. S tímto sentimentem pracují interpreti ve vzájemné shodě dvou hlasů, splynutí myslí dlouholetých hudebních kolegů a přátel v jednu řeč. Martin Prokeš a Marek Šulc přijímají dar hlasu, stejně jako výzvu a možnost tuto proměnnou darovat. KCHUN je pro ně přirozenou cestou další spolupráce, službou lidem, sobě samým a Bohu. Projekt je doplněn o videoart reflektující témata jednotlivých částí hudebního přediva z dílny akademického malíře Atily Vöröse a VJ Rudolfa Živce.

Rudolf Živec je jednou z mála osobností, které definovali výraz „VJing“ v Česku a staly se jeho zakladateli. Působí v České Lípě a od roku 1999 s přáteli vymýšlí metody, jak ozvláštnit hudební performance pohyblivým obrazem. Je autorem přístrojů na přepínání videí, tvoří obsah pomocí videomixů, kamer a jiných zdrojů signálu. Jeho umění se vyvíjí s vývojem moderních technologií. Za svou kariéru spolupracoval s mnoha významnými umělci na poli elektronické, alternativní a vážné hudby v Čechách i v zahraničí. V současnosti spolupracuje s akademickým malířem Atilou Vörösem. Originálním propojením pohyblivého obrazu a kresby hledá spojení mezi zvukem a prostorem, diváky a interprety, a to zcela jedinečnou a nepřenositelnou formou.

www.kchun.cz

Napsali o nás

Klasikaplus.cz – Duo Kchun a jeho mystické zahájení Concentu Moraviae

Online přenos slavnostního zahajovacího koncertu Concentus Moraviae


Socha Ježíše v obci Pátek

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Pellentesque sit amet porttitor eget dolor morbi. Duis ultricies lacus sed turpis tincidunt id aliquet risus feugiat. Sit amet risus nullam eget. Adipiscing tristique risus nec feugiat. Nec feugiat in fermentum posuere. Amet consectetur adipiscing elit pellentesque habitant. Dui accumsan sit amet nulla facilisi morbi. Amet facilisis magna etiam tempor. Id diam maecenas ultricies mi. Eget egestas purus viverra accumsan. Nullam vehicula ipsum a arcu cursus.

Ac turpis egestas sed tempus urna et pharetra pharetra massa. Maecenas ultricies mi eget mauris pharetra. Id venenatis a condimentum vitae sapien pellentesque. Suscipit adipiscing bibendum est ultricies integer quis. Velit sed ullamcorper morbi tincidunt ornare massa eget. Eget nullam non nisi est. Sed felis eget velit aliquet sagittis id consectetur purus ut. Ultricies tristique nulla aliquet enim tortor at. Ac feugiat sed lectus vestibulum. Malesuada bibendum arcu vitae elementum.


Fokus ČT24

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Pellentesque sit amet porttitor eget dolor morbi. Duis ultricies lacus sed turpis tincidunt id aliquet risus feugiat. Sit amet risus nullam eget.

Fokus ČT24 – 28. Listopad 2009

Scroll to Top